Szukaj oprogramowania

słowo kluczowe

kategoria

sektor przeznaczenia

cena

Cena: wszystkie wszystkie
Cena: niska niska
Cena: średnio-niska średnio-niska
Cena: średnio-wysoka średnio-wysoka
Cena: wysoka wysoka

pochodzenie oprogramowania

pochodzenie oprogramowania: zagraniczne - z polską wersją językową zagraniczne - z polską wersją językową
pochodzenie oprogramowania: zagraniczne - zaadaptowane do polskich warunków zagraniczne - zaadaptowane do polskich warunków

wyszukiwanie zaawansowane »

system operacyjny, optymalna liczba stanowisk
 
Program
AXEL FHU Jacek Karmański

AXEL Oprogramowanie dla Piekarni Cukierni Masarni

Oprogramowanie służące do obsługi Piekarni, Cukierni, Masarni, którego celem przyspieszenie pracy :

 • Fakturzystki (zbieranie zamówień(mobilne, internetowe, plikowe, ręczne, szablony),wystawianie dokumentów dostaw/zwrotu/zbiorczych, dowolna ilość cenników, szablonów, tras)
 • Kierowcy (zestawienia tras i/lub kursów, możliwa jest współpraca z modułem mobilnym Zamówienia/Płatności lub Sprzedaż mobilna)
 • Kasjerki (rozliczenie dostawców, odbiorców, kierowców)
 • Magazyniera (Wydawka Elektroniczna i/lub papierowa)
 • Wagowych (Elektroniczna Wydawka Cukiernicza)
 • Kierownika produkcji ( zestawienia prognozowanie sprzedaży, prognozowanie produkcji)
 • Piekarzy, Cukierników ( wydruki produkcyjne i/lub Panel Produkcyjny, podział na kadzie/blachy, deski, piece, wsady )
 • Technologa (dowolna ilość receptur, kalkulacji - surowcowych, kosztowych - w oparciu o kosztowy plan kont, detalicznych)
 • Handlowca, Menager’a (Bogate analizy i wykresy, współpraca z Arkuszami kalkulacyjnymi) ,
 • Księgowej ( Wszystkie dokumenty natychmiast są widoczne w księgowości łącznie z ich podglądem w oryginale, Środki trwałe, Deklaracje, Rachunek ZiS)
 • Kadrowej (Obsługa umów, bhp ,badań ,szkoleń ,czas pracy ,harmonogram ,rcp ,płatnik zus ,NFZ,PFRON,GUS)
 • Rachuby (Listy płac - obliczanie chorobowych, urlopów, deputatów, obsługa uczniów, automaty godzin nocnych)
 • Osoby rozliczającej sklepy (Stany magazynowe na sklepach, marże handlowe, cenniki narzutowe, różnorodne zestawienia)
 • Szefa (historia pracy pracowników, poprawek, uprawnienia pracowników)

Program ma możliwość podłączenia wag w system wagowy pomocny przy przyjmowaniu surowców bez użycia komputerów.Program ma możliwość podłączenia terminali produkcyjnych w formie wygodnych kolektorów danych. Program obsługuje drukarki tekstowe ( w trybie tekstowym) i graficzne ( w trybie tekstowym i graficznym). Dodatkowo system Axel umożliwia na podłączenie do paneli dotykowych, palmtopów, wyświetlaczy numerycznych, czujników, czytników kodów oraz kart wejścia-wyjścia.

Zintegrowany System Zarządzania "Axel" stosowany jest do kompleksowej obsługi Piekarni, Cukierni i Masarni.

 

MODUŁY:


 • Pozwala na wystawianie dokumentów zamówień, sprzedaży, w tym także dokumentów zbiorczych na podstawie dowodów dostaw i zwrotów oraz korekt. Można wprowadzać dokumenty zakupowe - w tym także na podstawie dokumentów magazynowych - np. rozliczenia z OSM, oraz wystawiać faktury VAT RR (rozliczenia z rolnikami). Możliwa jest też ewidencja rachunków i umów. Program automatycznie generuje korekty na podstawie przeterminowanych dowodów zwrotu. Możliwe jest ustanowienie okresów rozliczenia dokumentów zbiorczych z odbiorcami. Program uwzględnia także rabaty dotyczące zarówno dokumentów magazynowych jak i sprzedaży. Rabaty można przyznawać w stosunku do pozycji jak również w stosunku do całości dokumentu. Moduł handlowy jest przystosowany do rozliczeń kasowych i podatkowych. Możliwe jest także wygenerowanie dowolnej ilości cenników (każdy kontrahent może mieć inny cennik lub przynależeć do jednej z wielu grup cenowych).
  Do kontrahentów możemy także przypisać kierowców w celu wykonania szeregu wydruków po sprzedażnych i po produkcyjnych w rozbiciu na trasy - np. rozpis rozwozu towaru. Moduł handlowy jest wyposażony w szeroki wachlarz numeracji dokumentów. Numery dokumentów mogą zależeć od kierowcy, od numeru zmiany produkcyjnej. Mogą narastać w stosunku miesięcznym, rocznym lub być naliczane niezależnie od okresu. Ze względu na specyfikę pracy w piekarniach,cukierniach program posiada rozbudowane, okresowe szablony zamówień.


 • Umożliwia w prosty sposób wydobyć z modułu handlowego statystyczne informacje świadczące o kierunku rozwoju naszej firmy. Ze względu na dokumentowo zorientowaną budowę modułu handlowego możliwe jest skonstruowanie zestawienia okresowego (dzień, tydzień, miesiąc, rok) będącego zbiciem danych. Zestawienia mogą być grupowane po asortymencie, kontrahentach, grupach towarowych, kierowcach, dokumentach, okresie. Istnieją także specjalistyczne zestawienia porównujące dostawy i zwroty.


 • Pozwala w prosty sposób wyliczyć ceny produktów produkowanych oraz towarów handlowych. Przypomina o konieczności zmian cen aby nie doprowadzić do strat. Moduł uwzględnia koszty bezpośrednie, pośrednie, sprzedaży, transportu oraz inne dowolnie zdefiniowane.


 • Pozwala generować dokumenty rozchodowe, takie jak dowodów dostaw i zwrotów, dowody przyjęć i zwrotów, rozchody i przychody wewnętrzne (sklepy przynależne do firmy). Kolekcja asortymentu podzielona jest na towary handlowe i produkcyjne, surowce, koszty, usługi. Generowanie remanentu oraz inwentaryzacji jest możliwe w dowolnym okresie czasu. Z poziomu magazynów możemy przeglądać wygenerowane dokumenty ustanawiające dany stan magazynowy, zarówno bezpośrednio jak i z poziomu receptur jakie tworzą dany asortyment.


 • Pozwala generować zużycie surowców i kontrolować stany magazynowe. Moduł nie musi pracować w oparciu o zamówienia, stąd możliwa jest produkcja "dodatkowa". Wynikająca z zapotrzebowania produkcja jest automatycznie przekazywana w postaci wydruków dla piekarzy,cukierników. Moduł wylicza koszty produkcyjne jak i wykazuje zapotrzebowanie na surowce (w rozbiciu na półprodukty i surowce).


 • Pozwala kontrolować przepływ gotówki w firmie jak również operacje bankowe naszych kont. Moduł potrafi rozliczać dokumenty finansowe, ale możliwe jest też rozliczanie kwotowe i ilościowe dokumentów magazynowych. Można te operacje przeprowadzać zbiorczo lub w rozbiciu na kierowców dostarczających lub odbierających towar. Moduł współpracuje z internetowym systemem ELIXIR. Możliwa jest także dekretacja dokumentów wystawianych jako "niezależne dokumenty kasowe" w przypadku chwilowego braku dokumentów od dostawcy lub odbiorcy, przez co możliwe jest przyjmowanie i wydawanie gotówki bez konieczności wystawienia dokumentów zakupowych i sprzedażnych.
  Istnieje możliwość prowadzenia wielu kas jak również wprowadzania wyciągów z wielu banków niezależnych od siebie.


 • Pozwala samodzielnie rozliczać księgowo firmę (MAŁA i DUŻA KSIĘGOWOŚĆ). Jest zbudowany jako część składowa programu "AXEL" przez co nie jest potrzebne dwukrotne wprowadzanie tych samych dokumentów lub dokonywanie importów. Dane wprowadzane są z dokumentów zakupów i sprzedaży bezpośrednio po ich wprowadzeniu. Możliwe jest też wprowadzanie danych nie pochodzących z modułu handlowego (delegacje, koszty pocztowe itp.). Moduł rozlicza środki trwałe (amortyzacje), samochody prywatne i służbowe oraz PŁACE.


 • Pozwala obliczyć wypłaty pracowników rozliczanych na zasadach ryczałtu, akordu, umowy zlecenia i o dzieło. Możliwe jest też rozliczanie uczniów. Program umożliwia tworzenie: kartotek pracowników i zarobkowych, ewidencja umów osobowych, bezosobowych, ewidencję uczniów, zasiłków i świadczeń ZUS, urlopów, list płac, nieobecności, obecności, szkoleń BHP, badań lekarskich oraz szkoleń.
  Jest połączony bezpośrednio z Płatnikiem ZUS. Generuje dokumenty rozliczeniowe z Urzędem Skarbowym. Program jest zbudowany w oparciu o obowiązujące przepisy (ZUS, US).
 • zastosowanie:zarządzanie firmą aplikacje branżowe
  cena:brak danych
   

  Dane o produkcie:

  Pochodzenie: zagraniczne
  Wersja językowa: polska
  Zaadaptowane do polskich warunków: TAK
  Możliwość dostosowania do potrzeb klienta: TAK
  Możliwość ciągłej adaptacji systemu do zmian w firmie i otoczeniu: TAK
  Oprogramowanie jest skierowane do sektorów: Produkcja  |  Handel |  Usługi |  Finanse  |  Inne 
  Średni okres wdrożenia: nieograniczmiesięcy
  Możliwość dalszej współpracy i opieki po zamknięciu wdrożenia: TAK
  Serwis i opieka systemu zawiera: bezpłatny support
  help desk
  aktualizacje (upgrade)
  pomoc zdalna

  Dane techniczne:

  Optymalna liczba stanowisk dla systemu: 1 min
  0 max
  Baza danych: ACCESS, MSSQL Server 2000, MSSQL 2005 (znaki zastrzeżone przez firmę Microsoft)
  Platforma sprzętowa: komputery osobiste oraz peryferia przemysłowe stosowane w piekarnictwie i cukiernictwie
  Współpraca z systemami sieciowymi: tak

  Wersja do pobrania:

  Wersja:  freeware 71491 kB
  Warunki licencji:

  W wersji freeware jedynym ograniczeniem w stosunku do wersji komercyjnej jest ilość odbiorców ograniczona do 9 faktycznie obsługiwanych w miesiącu. (Dostawcy, KPiR i KH nie mają ograniczeń) ilość pracowników ograniczona do 5 na liście płac - czyli kadry nie maja ograniczeń Dodatkowo w wersji freeware można pracować na dowolnej ilości komputerów w sieci. Udostępniamy także 24h asystę techniczną bez dodatkowych opłat (poza asystą merytoryczną). Przeprowadzamy także szkolenia do wersji freeware - osobiste lub internetowe.

  Pobierz
   
  Dodaj opinię o programie:
  Email: Twoja opinia:
  Imię:
  Nazwisko:
  Stanowisko:
  Firma:
  AXEL FHU Jacek Karmański
  Profil firmyOfertaWiedzaEksperci

  Jesteśmy producentem Zintegrowanego Systemu Zarządzania "AXEL"który powstał na bazie doświadczeń zdobytych przez naszych informatyków z pracy w piekarniach,cukierniach (nie tylko na stanowiskach informatycznych).

  +opis działalności

  Kontakt Kontakt