Szukaj oprogramowania

słowo kluczowe

kategoria

sektor przeznaczenia

cena

Cena: wszystkie wszystkie
Cena: niska niska
Cena: średnio-niska średnio-niska
Cena: średnio-wysoka średnio-wysoka
Cena: wysoka wysoka

pochodzenie oprogramowania

pochodzenie oprogramowania: zagraniczne - z polską wersją językową zagraniczne - z polską wersją językową
pochodzenie oprogramowania: zagraniczne - zaadaptowane do polskich warunków zagraniczne - zaadaptowane do polskich warunków

wyszukiwanie zaawansowane »

system operacyjny, optymalna liczba stanowisk
 
Program
Projekty Bankowe Polsoft Sp. z o.o.

ASO - Automatyzacja Sprawozdawczości Obowiązkowej

ASO – środowisko do Automatyzacji Sprawozdawczości Obowiązkowej dla banków i innych instytucji finansowych jest najnowszym rozwiązaniem firmy Sygnity w zakresie systemów sprawozdawczych dla rynku finansowego. Zapewnia realizację trudnego i pilnego zadania, które stoi obecnie przed wszystkimi instytucjami finansowymi, a dotyczy automatyzacji procesu generowania sprawozdań oraz możliwości ich audytowania od pozycji sprawozdawczej do poziomu danych analitycznych. Zapotrzebowanie na taką funkcjonalność wynika z wymagań Komisji Nadzoru Finansowego oraz konieczności optymalizacji czasochłonnych i pracochłonnych procesów sprawozdawczych. Wykorzystanie ASO do przygotowania sprawozdań gwarantuje zachowanie spójności i jednorodności danych sprawozdawczych, eliminuje występowanie błędów w sprawozdaniach, skraca czas poprawy ewentualnych błędów oraz ogranicza pracochłonność i czas przygotowania sprawozdań, co przy rosnącym zapotrzebowaniu na dane ze strony instytucji nadzorczych jest konieczne.
Kreując koncepcję ASO firma Sygnity kierowała się założeniem, iż rozwiązanie ma obsługiwać cały proces sprawozdawczości obligatoryjnej w instytucji finansowej, zaczynając od rozpoznania danych źródłowych, poprzez ich transformację, wyliczenie gotowych pozycji na sprawozdaniach, skontrolowanie poprawności sprawozdań na przygotowaniu sprawozdań w formie wymaganej przez instytucję nadzorczą kończąc. Kluczową funkcją ASO jest uzgodnienie danych sprawozdawczych z innymi procesami raportowo-analitycznymi, jakie zachodzą w obszarach rachunkowości finansowej i zarządzania ryzykiem.
Dodatkowo ASO zostało zbudowane w taki sposób, by umożliwić automatyzację procesu sprawozdawczego w celu zaspokojenia zarówno bieżących, jak i przyszłych potrzeb użytkowników.

Rozwiązanie zostało przygotowane w oparciu o doświadczenia i wiedzę wynikającą z rozwoju systemu SPID – produktu firmy Sygnity, który istnieje na rynku od 2000 roku i funkcjonuje jako rozwiązanie sprawozdawcze w ponad 30 bankach.

Zakres sprawozdawczości obsługiwany w ASO

ASO, jako platforma do automatyzacji sprawozdawczości, może obsłużyć dowolny zakres sprawozdań, o ile wymagane dane znajdują się w posiadaniu instytucji finansowej.
W szczególności ASO wspiera generowanie następujących sprawozdań: 

ASO – środowisko do Automatyzacji Sprawozdawczości Obowiązkowej dla banków i innych instytucji finansowych jest najnowszym rozwiązaniem firmy Sygnity w zakresie systemów sprawozdawczych dla rynku finansowego. Zapewnia realizację trudnego i pilnego zadania, które stoi obecnie przed wszystkimi instytucjami finansowymi, a dotyczy automatyzacji procesu generowania sprawozdań oraz możliwości ich audytowania od pozycji sprawozdawczej do poziomu danych analitycznych. Zapotrzebowanie na taką funkcjonalność wynika z wymagań Komisji Nadzoru Finansowego oraz konieczności optymalizacji czasochłonnych i pracochłonnych procesów sprawozdawczych. Wykorzystanie ASO do przygotowania sprawozdań gwarantuje zachowanie spójności i jednorodności danych sprawozdawczych, eliminuje występowanie błędów w sprawozdaniach, skraca czas poprawy ewentualnych błędów oraz ogranicza pracochłonność i czas przygotowania sprawozdań, co przy rosnącym zapotrzebowaniu na dane ze strony instytucji nadzorczych jest konieczne. Kreując koncepcję ASO firma Sygnity kierowała się założeniem, iż rozwiązanie ma obsługiwać cały proces sprawozdawczości obligatoryjnej w instytucji finansowej, zaczynając od rozpoznania danych źródłowych, poprzez ich transformację, wyliczenie gotowych pozycji na sprawozdaniach, skontrolowanie poprawności sprawozdań na przygotowaniu sprawozdań w formie wymaganej przez instytucję nadzorczą kończąc. Kluczową funkcją ASO jest uzgodnienie danych sprawozdawczych z innymi procesami raportowo-analitycznymi, jakie zachodzą w obszarach rachunkowości finansowej i zarządzania ryzykiem. Dodatkowo ASO zostało zbudowane w taki sposób, by umożliwić automatyzację procesu sprawozdawczego w celu zaspokojenia zarówno bieżących, jak i przyszłych potrzeb użytkowników. Rozwiązanie zostało przygotowane w oparciu o doświadczenia i wiedzę wynikającą z rozwoju systemu SPID – produktu firmy Sygnity, który istnieje na rynku od 2000 roku i funkcjonuje jako rozwiązanie sprawozdawcze w ponad 30 bankach. ASO, jako platforma do automatyzacji sprawozdawczości, może obsłużyć dowolny zakres sprawozdań, o ile wymagane dane znajdują się w posiadaniu instytucji finansowej. W szczególności ASO wspiera generowanie następujących sprawozdań: 
 • sprawozdawczość FINREP i COREP dla NBP 

sprawozdawczość wymagana przez system WEBIS dla NBP 

 • sprawozdawczość dotycząca Bilansu Płatniczego dla NBP 
 • inna sprawozdawczość dzienna, miesięczna i kwartalna dla NBP 
 • sprawozdawczość dla BFG 
 • sprawozdawczość dotycząca obsługi biur maklerskich dla KNF oraz KDPW SA
 • ­sprawozdanie o otwieranych i zamykanych rachunkach podmiotów gospodarczych dla Ministerstwa Finansów


Korzyści uzyskiwane przez instytucje finansowe, które decydują się na wdrożenie ASO:

 • ­dostarczenie szablonów procedur pobierania danych źródłowych, ich przetwarzania i zasilania nimi modelu danych sprawozdawczych
 • ­uporządkowanie i zintegrowanie danych źródłowych pozyskiwanych z różnych systemów, w jednolitym Modelu Danych Sprawozdawczych (unikalne rozwiązania na rynku)
 • ­sporządzanie i przechowywanie wielu wymaganych sprawozdań w jednym systemie
 • ­automatyzacja procesu sprawozdawczego od źródeł danych do gotowych sprawozdań
 • ­uzyskanie ścieżki audytorskiej (rewizyjnej) do poziomu danych elementarnych (niezmiernie ważne przy badaniu np. przez KNF)
 • ­możliwość elastycznego rozszerzania zakresu przygotowywanych sprawozdań
 • ­skrócenie czasu przygotowania sprawozdań 
 • zapewnienie wymaganej jakości danych sprawozdawczych
 • ­umożliwienie kontroli zależności pomiędzy danymi pochodzącymi z różnych sprawozdań (np dane przedstawione w Bilansie Płatniczym mogą być kontrolowane z danymi WEBIS)
 • ­uzgodnienie danych sprawozdawczych z innymi procesami raportowo analitycznymi, jakie zachodzą w obszarach rachunkowości finansowej i zarządzania ryzykiem
 • ­integracja z systemami wyliczania wymogów kapitałowych (ścisła integracja z modułem SCAD – Standard Capital Adequacy Directive, firmy Sygnity SA).
 

cena:brak danych
pobierz demo brak demozapytaj o ofertę zapytajzamów program zamów
 

Dane o produkcie:

Pochodzenie: zagraniczne
Wersja językowa: zagraniczna
Oprogramowanie jest skierowane do sektorów:

Dane techniczne:

 
Dodaj opinię o programie:
Email: Twoja opinia:
Imię:
Nazwisko:
Stanowisko:
Firma:
Projekty Bankowe Polsoft Sp. z o.o.
Profil firmyOfertaWiedzaEksperci

Firma PB Polsoft zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i obsługą systemów informatycznych dla sektora finansowego i Klientów innych rynków. Działamy poprzez własne oddziały w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu,...

+opis działalności

Kontakt Kontakt