Szukaj oprogramowania

słowo kluczowe

kategoria

sektor przeznaczenia

cena

Cena: wszystkie wszystkie
Cena: niska niska
Cena: średnio-niska średnio-niska
Cena: średnio-wysoka średnio-wysoka
Cena: wysoka wysoka

pochodzenie oprogramowania

pochodzenie oprogramowania: zagraniczne - z polską wersją językową zagraniczne - z polską wersją językową
pochodzenie oprogramowania: zagraniczne - zaadaptowane do polskich warunków zagraniczne - zaadaptowane do polskich warunków

wyszukiwanie zaawansowane »

system operacyjny, optymalna liczba stanowisk
 
Program
Archman Sp. z o.o.

Business Navigator - Hurtownia Danych

Hurtownia danych jest wielowymiarową bazą danych integrującą pozostałe systemy informatyczne funkcjonujące w ramach przedsiębiorstwa. Integracja polega na cyklicznym zasilaniu hurtowni ( z reguły w nocy) danymi z poszczególnych systemów transakcyjnych działających w firmie. Hurtownia może być również zasilana z plików Excel, a nawet plików tekstowych.

Hurtownia danych oparta jest na platformie SQL Server 2005 (lub 2008). Dodatkowo wykorzystywana jest technologia OLAP, co znacząco przyspiesza „odpytywanie bazy”.

W większości przypadków hurtownia danych jest budowana od podstaw w oparciu o specyficzne oczekiwania użytkowników. W każdej firmie wygląda zatem inaczej. Kluczową czynnością poprzedzająca wdrożenie hurtowni jest zebranie oczekiwań informacyjnych użytkowników systemu.

Hurtownia danych może być obsługiwana przez wiele aplikacji (np. arkusz kalkulacyjny Excel). Dodatkowe korzyści daje jednak specjalnie dedykowany do analizy danych moduł systemu Business Navigator.

Podstawowe korzyści związane z eksploatacją modułu Analiza danych:

1. Łatwy dostęp do hurtowni – przez przeglądarkę internetową,
2. System uwierzytelniania zintegrowany z aplikacją (nie wymaga domeny),
3. Zarządzanie uprawnieniami w oparciu o strukturę organizacyjną,
4. Zunifikowany sposób dostępu dla wszystkich użytkowników.

Moduł składa się z 3 komponentów. Każdy z nich obsługuje inną technologię tworzenia raportów.


RAPORTY DYNAMICZNE (OLAP)

Raporty konfigurowane w oparciu o komponent tabeli przestawnej (znanej m.in. z Excela ) cieszą się największą popularnością wśród kadry menadżerskiej oraz analityków finansowych. Dzięki temu komponentowi możliwe jest:

1. Dowolne układanie raportu poprzez przeciąganie myszą odpowiednich pól. W celu zwiększenia ergonomii a przede wszystkim poprawy wydajności stosuje się tzw. kości analityczne. Każda kość to swego rodzaju gniazdo informacyjne dotyczące określonego obszaru: koszty, sprzedaż, płace itd. Oprócz znacznie szybszego przetwarzania zapytań technologia ta pozwala tworzyć pola analityczne o złożonej strukturze (wymiary hierarchiczne, wielojęzyczne opisy wymiarów, dodatkowe akcje po kliknięciu myszy itd.),

2. Zapis raportu bezpośrednio na stronie WWW. Przy późniejszym otwarciu zapisanego raportu następuję  automatyczne odświeżenie danych,

3. Eksport raportu do Excela w celu dalszej jego obróbki. Po wyeksportowaniu raport nadal utrzymuje połączenie z hurtownią, co pozwala kontynuować przeciąganie pól myszą. Po uzyskaniu optymalnego układu i wyglądu raportu plik Excel można zapisać bezpośrednio na dysku lokalnym. Po otwarciu go (np. na drugi dzień) dane automatycznie się odświeżą,  

4.Tworzenie szablonów raportów przez wykwalifikowane do tego osoby (np. kontrolerów lub analityków finansowych) i udostępnianie ich określonym użytkownikom. Użytkownik taki logując się do systemu, widzi raport tak jakby skonfigurował go samodzielnie.


RAPORTY AD HOC

Ten rodzaj raportu stosuje się jako uzupełnienie raportów dynamicznych w sytuacjach, kiedy nie da się zbudować raportu w oparciu o kość analityczną. Wtedy można zdefiniować zapytanie SQL bezpośrednio do bazy danych hurtowni a jego wyniki analizować za pomocą tabeli przestawnej. Ta technologia jest bardzo elastyczna, choć jej słabym punktem jest wydajność. Jednak w określonych sytuacjach może okazać się znacznie bardziej efektywna niż raport OLAP ze względu na szybką implementację.


RAPORTY STATYCZNE

Ta technologia tworzenia raportów przeznaczona jest dla użytkowników o relatywnie stałych potrzebach informacyjnych. Raportów nie da się bowiem modyfikować tak elastycznie jak przy wykorzystaniu tabeli przestawnej. W zamian oferuje użytkownikom szereg funkcjonalności, do których należą przede wszystkim:

1. Możliwość podłączenia raportu zarówno do kości analitycznej (OLAP) jak i do zapytania AD HOC,

2. Precyzyjne zarządzanie grafiką raportu (nagłówki, stopki, marginesy, obrazki, wykresy, formatowania warunkowe komórek itd.),

3. Automatyczne dostarczanie raportów przez serwer do określonych użytkowników drogą mailową (np. codziennie o 6 rano),

4. Eksport raportu do różnych formatów: PDF, Excel, Word, XML, HTML,

5. Tworzenie własnych, zaawansowanych graficznie raportów za pomocą narzędzia Report Builder a następnie udostępnianie ich innym użytkownikom.

zastosowanie:zarządzanie firmą business intelligence
tematyki:Planowanie finansów   Wsparcie finansów   
słowa:controlling  olap  hurtownia danych  raporty  business navigator
cena:brak danych
 

Dane o produkcie:

Pochodzenie: zagraniczne
Wersja językowa: polska
Zaadaptowane do polskich warunków: TAK
Możliwość dostosowania do potrzeb klienta: TAK
Możliwość ciągłej adaptacji systemu do zmian w firmie i otoczeniu: TAK
Oprogramowanie jest skierowane do sektorów: Produkcja  |  Handel |  Usługi |  Administracja  |  Finanse  |  Medycyna  |  Nauka/Edukacja  |  Inne 

Dane techniczne:

Platforma sprzętowa: SQL Server 2005 lub 2008
Współpraca z systemami sieciowymi: TAK

Wersja do pobrania:

Wersja:  nie dotyczy
Pobierz
 
Dodaj opinię o programie:
Email: Twoja opinia:
Imię:
Nazwisko:
Stanowisko:
Firma:
Archman Sp. z o.o.
Profil firmyOfertaWiedzaEksperci

Firma Archman Sp. z o.o. należy do Grupy CTI .
Jest podmiotem odpowiedzialnym za prowadzenie działalności szkoleniowo-consultingowej.
Głównym obszarem działalności firmy są:
- wdrożenie...

+opis działalności

Kontakt Kontakt